2010. okt. 22. 14:24
2/2 anonim válasza:
p=F/A, így A=F/p (ahol F a nyomóerő, ami most megegyezik a súllyal, ami 400N és p=200kPa, A pedig a nyomott felület)
Kiszámolod a nyomott felületet, ami a két korcsolya felületének összege, de mivel csak az egyik korcsolya felülete a kérdés, ezért a végeredményt el kell osztani kettővel.