A jégen egy 400 N súlyú gyerek korcsolyázik. Két lábon állva 200 kPa nyomással nehezedik a jégre. Mekkora az egyik korcsolya támaszfelülete?

2010. okt. 22. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
súly osztva pascallal
2010. okt. 23. 10:33
 2/2 anonim válasza:

p=F/A, így A=F/p (ahol F a nyomóerő, ami most megegyezik a súllyal, ami 400N és p=200kPa, A pedig a nyomott felület)

Kiszámolod a nyomott felületet, ami a két korcsolya felületének összege, de mivel csak az egyik korcsolya felülete a kérdés, ezért a végeredményt el kell osztani kettővel.

2010. okt. 23. 14:20