Péter megkérdezi Andit, hogy hány éves. Andi ezt válaszolja: két év múlva kétszer olyan idős leszek, mint öt éve voltam. Hány éves Andi?
2023. dec. 26. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most x éves.


Két év múlva x+2 éves lesz.


Ami kétszer annyi mint amennyi 5 éve volt 2(x-5)


Ebből az egyenlet


x+2=2(x-5)


Ezt meg csak megoldod.

2023. dec. 26. 17:43
 2/4 anonim ***** válasza:

amit tudunk, hogy 5 éve volt x éves. Ahhoz képest hét év (5+2) lesz 2x éves.


7+x =2x /-x

7=x


Szóval 5 éve volt 7 éves, ami azt jelenti, hogy jelenleg 12 éves.

2023. dec. 26. 17:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve még ez a feladat van: Egy 7 tagú társaságban mindenki mindenkivel egyszer kezet fogott. Hány kézfogás történt?
2023. dec. 26. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:
7*6/2
2023. dec. 26. 18:57