Függvény folytonosság igazolása?


[link]


A fenti linken található a feladat.

Van hozza levezetés de nem értem.

Miért epszilon=f(x0)/2-t választja?

Illetve | a |>=a hogy jön ide?

És a legalsó sor az miért úgy van ahogy a képen látható?

Ebben kerek szépen kis segitseget.

Köszönöm


2023. dec. 21. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt nem egy függvény folytonosságáról van szó, így a kérdésed nem jó.


Egy tétel van megfogalmazva a példában, és azt kell bizonyítani.


"Miért epszilon=f(x0)/2-t választja?"

Azért, mert így kapja az, amit akar.


"Illetve | a |>=a hogy jön ide?"

Ezt használja a következőkben:

|f(x0) - f(x)| >= f(x0) -f(x)

-|f(x0) - f(x)| <= -(f(x0) -f(x))


A következő sor egy kicsit részletezve:

f(x) = f(x0) - (f(x0) - f(x)) > f(x0) - |f(x0) - f(x)| > ...

2023. dec. 21. 17:37
 2/2 A kérdező kommentje:

Az mindegy amúgy hogy | f(x)-f(x0) | vagy | f(x0)-f(x) | -et használunk?


Nyilvan algebrabol ismert hogy az eredmény ugyanaz lesz, de a definíció nem így szól, de gondolom ezek szerint nem baj ha megforditjuk.


Illetve akkor itt tényleg nem egy függvény folytonossagarol van szó, hiszen az adott hogy az f(x0) ban folytonos a függvény.

A kérdés az hogy ekkor van-e olyan környezete x0-nak amely x-ekhez a függvény f(x)>0-t rendeli?

2023. dec. 21. 18:07