c, Milyen távol van a 4 cm sugarú kör középpontjától az a húr amelynek hossza 6 cm?
Ezekhez a feladatokhoz kérhetnék segítséget?
2023. dec. 9. 11:20
1/3 anonim válasza:
a) 20*sqrt(2) > 28 => Nem lehet.
b) (h/2)^2 + 2^2 = 3^2
...
c) d^2 + 3^2 = 4^2
...
2/3 krwkco válasza:
"Ez jó, ha úgy számolom ki, hogy 20^2+20^2 = c^2 ? (Pitagorasz-tétellel?)"
Jó. (Akkor írható a négyzet a körbe, ha c nem nagyobb, mint az átmérő.)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. dec. 9. 12:03