A, Lehet-e egy 28 cm átmérőjű körbe 20 cm oldalú négyzetet szerkeszteni? Ez jó ha úgy számolom ki hogy 20ˇ+20ˇ = cˇ ? (pitagorsz tétellel?) b, Milyen hosszú az a húr amely egy 3 cm sugarú körben a középpontól 2 cm távolságban halad?


c, Milyen távol van a 4 cm sugarú kör középpontjától az a húr amelynek hossza 6 cm?

Ezekhez a feladatokhoz kérhetnék segítséget?


2023. dec. 9. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

a) 20*sqrt(2) > 28 => Nem lehet.


b) (h/2)^2 + 2^2 = 3^2

...


c) d^2 + 3^2 = 4^2

...

2023. dec. 9. 11:31
 2/3 krwkco ***** válasza:

"Ez jó, ha úgy számolom ki, hogy 20^2+20^2 = c^2 ? (Pitagorasz-tétellel?)"

Jó. (Akkor írható a négyzet a körbe, ha c nem nagyobb, mint az átmérő.)

2023. dec. 9. 11:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. dec. 9. 12:03