Miklós 2003 kérdése:

Határozzuk meg a 112,90 cm átmérőjű gömb alakú bójára akasztandó tömör beton kocka élhosszúságát, ha azt akarjuk, hogy a bója tárfogatának 1.2-ed része merüljön a vízbe?


A bója tömege (a beton kocka nélkül!) 50 kg, a beton sűrűsége 233,7 dkg/dm3, a vízé 1 kg/liter



A bója térfogata: ?? (dm3)

A tömör betonkocka élhosszúsága ?? (cm)



2023. dec. 2. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
1. kérdés: tudod, mi a különbség az 1.2 és az 1/2 között?
2023. dec. 2. 16:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak kimásoltam a feladatot, amit feladtak :D
2023. dec. 2. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:

r=11,29/2, mb=50, Vb:=4*r^3*Pi/3


rok=2,337, Vk=a^3


rgv=1


mb + Vk*rok = (Vb/2 + Vk)*rov => a=

2023. dec. 2. 17:23