Hogyan számolok számból időt?

2,69 óra az 2óra és hány perc?

2023. dec. 1. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

69/100=p/60

69*0,6=p

p=41,4

2023. dec. 1. 15:25
 2/5 krwkco ***** válasza:
85%

Voltaképpen itt nem "számból időt" számolunk, hanem 0,69 órát átváltunk percekké.

A 2 óra marad változatlanul és hozzájön még 0,69*60~41 perc.


2óra 41 perc.

2023. dec. 1. 15:40
 3/5 krwkco ***** válasza:
Kerekítve.
2023. dec. 1. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Matek feladatnak elmegy, de a valós életben -hál'Istennek- még nem hallottam olyan elvetemültet, aki azt mondja 2óra 41 perc helyett, hogy 2.69 óra.😃
2023. dec. 8. 13:33
 5/5 dq ***** válasza:

Miért nem használsz decimális órát amúgy? Egy nap 10 óra, egy óra 100 perc, így pl

: 0.269 nap = 2.69 óra = 2 óra 69 perc

stb kényelmes az átváltás.


Egyéb előnyök: [link]

2023. dec. 8. 14:50