Nem vagyok biztos az egyik matek feladatban hogy jól csináltam-e, valaki segítene,leellenőrizné légyszíves? (Geometria, kúpok témakör) (sürgős!!)


A feladat így hangzik: Egyenes körkúp kiterített palástja 10 cm sugarú félkör. Mekkora a kúp magassága, alapkörének sugara és nyílasszöge?

1. (Kör kerület képlet) K=2xpixR=2xpix10=62.83 cm

i=62.83:2=31.41


R=a i=K alap


2. K alap=2xrxpi

31.41=2xrxpi=4.99 cm

Ebben a két részben nem vagyok biztos hogy jó a levezetés. Köszönöm előre is aki veszi a fáradtságot, hogy segít.



2023. nov. 30. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

a = 10


k = 10Pi

10Pi=2rPi


r = 5


m = sqrt(a^2 - r^2) = 5sqrt(3)


sin(alfa/2) = 1/2 => alfa = 60°

2023. nov. 30. 19:55
 2/2 krwkco ***** válasza:

A kör sugara arányos a kerületével => Az alapkör kerülete fele a 10cm sugarú körének, azért a sugara 5cm. Az átmérője 10 cm.

Az alkotók 10cm-esek ezért a kúp nyilásszöge egy egyenlő oldalú háromszög 60 fokos szöge.

A magasság az egyenlő oldalú háromszög magassága.

2023. nov. 30. 21:48