A feladat így hangzik: Egyenes körkúp kiterített palástja 10 cm sugarú félkör. Mekkora a kúp magassága, alapkörének sugara és nyílasszöge?
1. (Kör kerület képlet) K=2xpixR=2xpix10=62.83 cm
i=62.83:2=31.41
R=a i=K alap
2. K alap=2xrxpi
31.41=2xrxpi=4.99 cm
Ebben a két részben nem vagyok biztos hogy jó a levezetés. Köszönöm előre is aki veszi a fáradtságot, hogy segít.
2023. nov. 30. 19:42
1/2 anonim válasza:
a = 10
k = 10Pi
10Pi=2rPi
r = 5
m = sqrt(a^2 - r^2) = 5sqrt(3)
sin(alfa/2) = 1/2 => alfa = 60°
2/2 krwkco válasza:
A kör sugara arányos a kerületével => Az alapkör kerülete fele a 10cm sugarú körének, azért a sugara 5cm. Az átmérője 10 cm.
Az alkotók 10cm-esek ezért a kúp nyilásszöge egy egyenlő oldalú háromszög 60 fokos szöge.
A magasság az egyenlő oldalú háromszög magassága.