PRODIN10880 kérdése:

Hogyan deriváljam az alábbi két függvényt?


Két függvény van amit egyszerűen nem tudom hogy deriváljam, kérlek segítsetek


A függvények: [url= [link]



2023. nov. 26. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

[link]

[link]

[link]


A függvényeket én nem láttam, de a fentiek segítenek

2023. nov. 26. 11:36
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi a függvények: Figyelt kérdés

h(x) = tg (1-x^2)



i(x) = első alak + második alak - 15


Első alak: Számlálóban 1, Nevezőben másodrendű gyök alatt x ^ 7


Második alak: Számlálóban 3^x nevezőben 2

2023. nov. 26. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:

c) Összetett függvény, tehát:


-deriválod a tangenst a szokott módon: 1/cos(1-x^2)^2

-majd az előbbit szorzod a belső függvény deriváltjával: (1-x^2)' = 2x,tehát az eredmény:


1/cos(1-x^2)^2 * 2x, ezt még fel lehet írni 2x/cos(1-x^2)^2 alakban.


d) Egyszerűen tagonként deriválsz;


1. (1/gyök(x^7))' = (x^(-7/2))' = -7/2 * x^(-9/2)


2. ((3^x)/2)' = 3^x * ln(3) / 2


3. (-15)' = 0


Tehát : -7/2 * x^(-9/2) + 3^x * ln(3) / 2 a derivált.

2023. nov. 26. 14:14