...amelynek minden oldala egész szám és van egy 120°-os szöge?

2023. nov. 11. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

c^2=a^2+b^2-2abcos120°

c^2=a^2+b^2+ab


A kérdés, hogy van-e ilyen pozitív egész számhármas.

2023. nov. 11. 16:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Például: (3;5;7)


Ennek a többszörösei is jók.

2023. nov. 11. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:
(7;8;13) és többszörösei
2023. nov. 11. 17:24