A) mennyi pénze lesz 5 év múlva? =6082326 ezt meg tudtam oldani.
B) hány év alatt duolazodna meg a pénze? Ezt már nem tudom megoldani
C) mennyi pénzt tegyen be hogy 10 év múlva 1000000 legyen?
D) mekkora kamat kellene hogy 8 év után 800000 Ft ja legyen?
2023. nov. 11. 15:12
1/8 anonim válasza:
A kamatos kamat képletével csináltad az elsőt?
2/8 A kérdező kommentje:
Igen
2023. nov. 11. 15:22
4/8 A kérdező kommentje:
E tudnád írni a magyarázatát a b nek?
2023. nov. 11. 15:27
5/8 A kérdező kommentje:
Le***
2023. nov. 11. 15:28
6/8 anonim válasza:
Akkor a többit is azzal kell;
b) t(n) helyére 1 milliót írsz, utána osztasz, és ezt kapod:
2 = 1,04^n, ezt az egyenletet pedig meg kell tudnod oldani.
c) Itt t(0) lesz az ismeretlen, egy lépésben kijön az eredmény.
d) 800000 = 500000 * (1 + p/100)^8, osztunk:
1,6 = (1 + p/100)^8, itt 8. gyököt vonunk:
1,061 = 1 + p/100, erre p=6,1 jön ki.
7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom a C kérdésnél mire gondolsz válasznak! Le tudnád írni?
2023. nov. 11. 17:24
8/8 anonim válasza:
1000000 = t(0) * (1 + 4/100)^10, ezt meg kell tudnod oldani t(0)-ra.