Amikor Balázs annyi éves lesz, mint Ádám most, akkor Ádám 25 éves lesz. Amikor Ádám annyi éves volt , mint Balázs most, Balázs 4 éves volt. Hány éves jelenleg Ádám és Balázs?


2023. nov. 3. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ádám Balázs

most a 2a-25

akkor 25 a

volt 2a-25 4


25-(2a-25) = a-4

54 = 3a

18 = a


Ádám Balázs

most 18 11

akkor 25 18

volt 11 4

2023. nov. 3. 11:44
 2/5 anonim ***** válasza:
első, akkor oldd meg a másik feladatát is :D
2023. nov. 3. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:
-:)
2023. nov. 3. 12:05
 4/5 krwkco ***** válasza:

Hová tünt az előző feladat?

"Amikor Balázs annyi éves lesz, mint Ádám most akkor Ádám 17 éves lesz..."

2023. nov. 3. 14:38
 5/5 krwkco ***** válasza:

Gondolkodtam rajta, hogy hogyan lehet az ilyen feladatokat egyenlet nélkül megoldani. Csak úgy agytornaként. :-)

A kulcs a korkülönbség. A múltbeli és jövőbeli időpont egyaránt egy korkülönbségnyi távolságra van a jelentől.

A múltban Balázs 4 éves volt. A 4-es számtól Ádám akkori életkorát egy korkülönbség választja el.

Ádám akkori életkorától a mostanihoz szintén egy korkülönbséggel jutunk.

Ádám jelenlegi életkorától a jövőbeli 25-öt szintén egy korkülönbség választja el.

A 4-et a 25-től 3 korkülönbség választja el. A korkülönbség 21/3=7.

Balázs most 4+7=11 éves. Ádám 25-7=18.

2023. nov. 3. 15:36