Eltudnátok kérlek magyarázni a matekházit? mert sajnos hiányoztam akkor amikor ezt vették és a füzetből nem nagyon értem

A feladat az volt hogy: két szám számtani közepe 127,5 és mértani közepük 126. Melyik két pozitív szám esetén teljesül?

2023. okt. 22. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

(a+b)/2=127,5

sqrt(a*b)=126

------------------


Az egyenletrendszer megoldásnál már nem hiányoztál?

2023. okt. 22. 21:10
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyit értek hogy hogyan kell kiszámítani utána azt a (-b)+-gyök alatt a b^2-4•a•c osztva 2-vel. Csak azt nem értem hogy hogyan tudom meg az a-t, b-t és a c-t hogy ki tudjam számolni
2023. okt. 22. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:

ax^2 + bx + c = 0 alakra rendezed a másodfokú egyenletet.


Ha pl. ez 2x^2 - 7x + 8 = 0 lenne, akkor a = 2, b = -7, c = 8

2023. okt. 22. 23:47