Mi a menete az átírásnak ? A 4 óra 40 perc az 4,6666667 óra Ezt hogy írom át tört alakba ?


#matematika #tört #Törtté alakítás
2023. szept. 9. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
14/3
2023. szept. 9. 17:29
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,Igen az eredményt tudom , a pontos menete érdekelne
2023. szept. 9. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
4 + 2/3 = 4*3/3 + 2/3 = 12/3 + 2/3 = 14/3
2023. szept. 9. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pontosítanám a #3 válaszát; 40 perc = 40/60 óra, és ez a tört egyszerűsíthető 20-szal, így jön ki a 2/3.
2023. szept. 9. 17:49