Időmértékes verselés?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat vagyok beteg, nem csak az évben, hanem mindig.2-3 heteket és sokmindenről lemaradtam ami a tanulást illeti. Sok alap dolog is kimaradt :S Most megint beteg voltam és holnap írunk az időmértékes verselésből!Lemásoltam a barátnőm füzetét de abból se értettem semmit :S Igazából nálam már az is új volt hogy hosszú meg rövid szótag :S Amúgy pedig nem vagyok rossz tanuló.De segítség kéne.Honnan tudom eldönteni egy szótagról hogy hosszú e ? :S Utánanéztem neten is de ez nekem kínai.Valaki egyszerűen elmagyarázná?
2010. okt. 12. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

hosszú a szótag, ha hosszú magánhangzó található benne, VAGY 2 vagy annál több mássalhangzó követi


rövid pedig akkor, ha rövid magánhangzó van benne ÉS maximum 1 mássalhangzó követi


a verstanban a szótag nem egyezik meg a nyelvtani szótaggal, hanem magánhangzótól magánhangzóig tart, akkor is, ha közben vége van az egyik szónak...


pl.:


féltek tőle


nyelvtani szótagok: fél - tek - tő - le


verstani szótagok: félt-ekt-ől-e

(a fentiek alapján látszik, hogy ez 3 hosszú és 1 rövid szótag)

2010. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!