Szóval nézzük a legegyszerűbbet, azt, hogy (a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2


Most nekem meg kell csinálni olyat, hogy: (10a+2b)^2


Most ezt hogy kell megcsinálni? a 10a-nál megszorzom 2vel a 10et, vagy a 2. hatványát veszem?


Légyszíves írjátok le a megoldást :/


2010. okt. 12. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem így 10*a^2 + 2*(10a*2b)+2b^2


átírható így is: (10a+2b)=(10a)^2 + 2*((10*a)*(2*b))+(2*b)^2


a szorzás kommutatív, tehát a tényező tagjai felcserélhetők.

2010. okt. 12. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100a^2+40ab+4b^2
2010. okt. 12. 18:18
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első fogalmam sincs mit írt :D


Második köszi, akkor így .. :)

2010. okt. 12. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Két tag négyzete:

(x + y)² = x² + 2xy + y²

Az 'x' és az 'y' helyébe bármilyen számoz írhatsz.


Legyen

x = 10a

y = 2b

akkor ha ezeket behelyettesíted az első egyenlőségbe

(10a + 2b)² = (10a)² + 2*10a*2b + (2b)²

(10a + 2b)² = 100a² + 40a + 4b²


Ezt írta le az első válaszoló.

Egy dolog, hogy mi a végeredmény, azt sem haszontalan tudni, miért annyi.

2010. okt. 12. 21:33