200 gramm 5 tömegszázalékos soldatunkat addig pároljuk, amig 160 gramm viz távozik belöle. Hány tömegszázalékos oldat marad vissza?

2023. jún. 18. 18:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Kérhetném a számolás menetét is hozzá?!
2023. jún. 18. 18:55
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Először megnézed, mennyi só van benne: 200 * 5/100 = 10 gramm.


Innentől már csak az a kérdés, hogy ha a 40 grammos sóoldatban 10 gramm só van, akkor az hány százalékos. Ránézésre amúgy 25%.

2023. jún. 18. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A másik lehetséges megoldás a keverési egyenlet használata. Dolgok összekeverésére találták ki, de kivonással is működik:


(200 g * 5 %) - (160 g * 0 %) = (200 - 160 g * x %)


Ebből lesz az, hogy 1000 = 40x, tehát x = 25.

2023. jún. 18. 21:00