Matek: Gondoltam egy számot, elvettem belőle 9-et, majd a különbséget osztottam 10-zel. A kapott hányadoshoz 1-et adva az összeg 10 lett. Melyik számra gondoltam?

:)))XD
2010. okt. 12. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
99.
2010. okt. 12. 14:16
 2/4 Vadas Barbara válasza:
99
2010. okt. 12. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
99.
2010. okt. 12. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

csak mindig írd az egyenletet, ahogy olvasod a szöveget.

ezt kapod:

(x-9)/10+1=10

innentől meg már általános 2. osztály...

(x-9)/10 =9

x-9 =90

x =99

2010. okt. 12. 20:39