Algebrában tudna segíteni valaki?


Az alábbiakban kérném a segítségeteket:


(a+2)(a+2)=

(7a-3)(7a-3)=

(8a+1)(8a-1)=


Könnyűek, tudom. A tanár régen elmagyarázta, azaz tavaly, de akkor nem volt az osztály normális. Most ugyanaz a tanár van még mindig, és most mindenki kussban van, és örülünk és én is beismerem nem a tanárral volt gond :D

Meg lenne még kettő:


4a(7a-3)=

(2x+3)(3x^-6x+5)=


A ^ jelecske a "négyzeten"-t jelenti. Meg mit jelent a csökkenő fokszámba rendezés? Előre is köszönöm!


2010. okt. 11. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyiken elmagyarázom.


Nézd meg a képet:

[link]


Minden tagot minden taggal szorozni kell. Mivel az első zárójelben is kettő van és a másodikban is, összesen 4 darab résztagod lesz. Ezek közül azokat, ahol az X azonos hatványon áll, később összevonhatod.

Az előjelre vigyázni kell. Ahol nincs előjel, ott ugye +, ahol - van kirakva, ott -)

- * - = +

+ * - = -

+ * + = +


Általánosságban:


(a + b - c)(x - y + z) = ax + bx + cx - ay - by + cy + az + bz - cz



A csökkenő fokszámba rendezés azt jelenti, hogy úgy írod fel az összeget, hogy előbb az x^3 -os tagok majd az x^2 majd az x majd a szám, vagyis csökken az X kitevője.


Ettől nem kell megijedni:

4a(7a-3)=

Olyan, mintha ezt írnád: (4a)*(7a-3)=

Az egyik zárójelben egy tag van, a másikban kettő, azaz lesz két résztag.


Ezt nem tudom hogyan kell dekódolni:


(2x+3)(3x^-6x+5)=


Ha kitevőben kifejezés áll, illik zárójelbe tenni. Szóval nem igazán értem, hogy ez most (3x^(-6x)) akar lenni, vagy (3x^(-6x+5))


Ha meg 3 x-négyzet akar lenni, akkor azt 3x^2 -ként szokták jelölni. Vagyis a ^ azt jelenti, hogy az utána jövő cucc a kitevő. (Nem vagyok biztos benne, hogy amikor ezt írod: "A ^ jelecske a "négyzeten"-t jelenti. " akkor valójában kitevőre vagy ténylegesen négyzetre gondolsz.)

2010. okt. 11. 23:31
 2/2 anonim ***** válasza:

ezek nevezetes azonosságok:

(a+2)(a+2)= anégyzet+4a+4


(7a-3)(7a-3)= 49anégyzet-42a+9


(8a+1)(8a-1)= 64anégyzet-1


ez meg csak egyszerű szorzás. hányadikos vagy wazze?

általános 3?

4a(7a-3)=28anégyzet-12a


(2x+3)(3x^-6x+5)=6xharmadikon-12xnégyzet+10x+9xnégyzet-18x+15=6xharmadikon-3xnégyzet-8x+15

2010. okt. 12. 21:00