Ha X 7 ora alatt festi ki a szobat, X+Y egyutt pedig 4 ora alatt, mennyi ido alatt festene ki egyedul Y?

Ennyi adat van megadva.Fontos lenne, egyuttes munkavegzessel kapcsolatos feladat, de sehogy se jovunk ra..:) nincs forras, a megoldas levezeteset meg mar elfelejtettem
2008. jan. 6. 11:28
 1/2 anonim válasza:
93%

nem is kell több adat.

x 7 óra alatt végez -> 1 óra alatt 1/7-ed szobát fest ki.

dolgozik 4 órát -> 4*1/7=4/7

tehát x összesen a szoba 4/7-ét csinálja meg 4 óra alatt.

ugyanez idő alatt y-nak marad a szoba 3/7-e, és innen már egyszerű arányszámítás. ha nem akarsz csúnya számokat, számolj percekben. mutatom:

a munka 4 óráig tart: 4*60=240 perc

y-nak is 240 perc jut 3/7-ed szobára, mennyi jut az egész, azaz 7/7 szobára? "keresztbe szorzunk", hogy eltűnjön a nevező:

240 perc=3/7 szoba / *7

240 perc*7=3 szoba / /3

650 perc=1 szoba ||


őrizzük ellen: a 2 fickó 4:3 arányban csinálja meg a szobát, tehát a két időnek is 4:3 arányt kell mutatnia: 560:420=4:3=1,333333333333333333333333333333

lehet, h a suliban nem pont ezt a módot tanítják, de én így jegyeztem meg

2008. jan. 6. 13:37
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

x=7

x+y=4

7+y=4 /-7

y=-3


4-3=1


1 óra alatt.

2008. ápr. 21. 20:21