Mértani közép kiszámítása? statisztika


tanulással töltött óra hallgatók száma

0 150

2 450

4 350

6 100


ugye n gyökalatt x1*x2*x3


ha van nulla, akkor 4 gyökalatt (0 * 150) * (2 * 450 ) ....

vagy a nulla nem számít, és 3 gyökalatt ( 2 * 450 ) * ( 4 * 350) ... ?


2023. máj. 25. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát, közel sem így kell számítani a mértani közepet...


A mértani középbe definíció szerint nem vesszük bele a 0-t.

2023. máj. 25. 13:39
 2/17 A kérdező kommentje:

[link]


igen? na akkor hogyan?

2023. máj. 25. 13:43
 3/17 anonim ***** válasza:
n.GYÖK(a*b*c...)
2023. máj. 25. 13:46
 4/17 A kérdező kommentje:

ugyanezt mondtam


n gyökalatt x1*x2*x3

....

2023. máj. 25. 13:48
 5/17 anonim ***** válasza:
Pontosíts akkor, hogy pontosan milyen számok átlagát akarod kiszámolni
2023. máj. 25. 13:51
 6/17 anonim ***** válasza:

0 150

2 450

4 350

6 100


Mértani közepe csak pozitív számoknak van, ezeknek noncs.

Ha az első sor nem lenne, akkor a mértani közép:

850. gyök alatt (2^450*4^350*6^100) = 2,47

lenne.

2023. máj. 25. 13:55
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem noncs, hanem nincs.
2023. máj. 25. 13:55
 8/17 anonim ***** válasza:
És nem 850. gyök, hanem 900. gyök. Bocs!
2023. máj. 25. 14:01
 9/17 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer rendesen:

900. gyök alatt (2^450*4^350*6^100) = 2,35

2023. máj. 25. 14:05
 10/17 A kérdező kommentje:

lehet félre van értve

450 diák tanult 2 órát

350 4 órát

és 100 6 órát


akkor az n az 12, és


12gyök((2*450)*(4*350)*(6*100)) = 5.494

2023. máj. 25. 14:16
1 2