Az ABC háromszög A pontban derékszögű, AB=30, AD merőleges BC-re, BD=10, AM merőleges az ABC síkra, AM=10. Számítsa ki az A pont távolságát az MBC síktól! Bizonyítsuk be, hogy BC=50 cm?

2023. máj. 23. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A D pontról csak ennyit tudunk? Nem pontja a BC szakasznak?
2023. máj. 23. 20:20
 2/5 A kérdező kommentje:
De igen
2023. máj. 23. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

AD=sqrt(30^2-10^2)=20*sqrt(2)


ABD háromszög és MDA háromszög egybevágó, így DM=30


A keresett távolság t.

10*20*sqrt(2)=30t (Az MDA háromszög területéből.)


Magasságtétel: 800=10*DC, DC=80

2023. máj. 23. 21:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha az A pontnak az (MBC) sikra eso vetülete H, bizonyitsd be, hogy H az MBC háromszög ortocentruma. Ezt hogyan lehetne bizonyítani?
2023. máj. 24. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

209. oldal 3. példa

2023. máj. 24. 10:11