2023. máj. 23. 18:15
1/5 anonim válasza:
A D pontról csak ennyit tudunk? Nem pontja a BC szakasznak?
2/5 A kérdező kommentje:
De igen
2023. máj. 23. 20:52
3/5 anonim válasza:
AD=sqrt(30^2-10^2)=20*sqrt(2)
ABD háromszög és MDA háromszög egybevágó, így DM=30
A keresett távolság t.
10*20*sqrt(2)=30t (Az MDA háromszög területéből.)
Magasságtétel: 800=10*DC, DC=80
4/5 A kérdező kommentje:
Ha az A pontnak az (MBC) sikra eso vetülete H, bizonyitsd be, hogy H az MBC háromszög ortocentruma. Ezt hogyan lehetne bizonyítani?
2023. máj. 24. 08:49