Tíz ásó közül 4 életlen. 5-öt véletlenszerűen – visszatevés nélkül – kivéve, mi a valószínűsége, hogy van életlen köztük?

2023. máj. 22. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
41/42
2023. máj. 22. 15:19
 2/3 Daniel Prime ***** válasza:

összes eset:


10 darabból kell ötöt kiválasztani, azaz (10 alatt az 5)



kedvező eset:


A van életlen helyett egyszerűbb úgy számolni, hogy összesből kivonjuk azt, amikor nincs életlen


nincs életlen:

Azt az ötöt a hat jóból választjuk ki, a négy életlenből pedig egyet sem veszünk ki, azaz

(6 alatt az 5)*(4 alatt a 0)=(6 alatt az 5)*1


van életlen: (10 alatt az 5)-(6 alatt az 5)



valószínűség:


p=((10 alatt az 5)-(6 alatt az 5))/(10 alatt az 5)=41/42

2023. máj. 22. 15:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2023. máj. 22. 16:05