2023. máj. 22. 14:41
2/3 Daniel Prime válasza:
összes eset:
10 darabból kell ötöt kiválasztani, azaz (10 alatt az 5)
kedvező eset:
A van életlen helyett egyszerűbb úgy számolni, hogy összesből kivonjuk azt, amikor nincs életlen
nincs életlen:
Azt az ötöt a hat jóból választjuk ki, a négy életlenből pedig egyet sem veszünk ki, azaz
(6 alatt az 5)*(4 alatt a 0)=(6 alatt az 5)*1
van életlen: (10 alatt az 5)-(6 alatt az 5)
valószínűség:
p=((10 alatt az 5)-(6 alatt az 5))/(10 alatt az 5)=41/42
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2023. máj. 22. 16:05