Mi lehet a helyes megoldás?

A bűvöskocka-forgató versenyen résztvevők tized része kapott oklevelet. Az oklevéllel kitüntetettek 75%-a tagja a "Kockaforgatók Egyesületének". Az egyesületi tagok száma a versenyen részt vettek számának 1/8 része, és közülük mindössze hatan nem nyertek oklevelet. Hányan vettek részt a versenyen?
2008. dec. 29. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem ment el a versenyre otthon nézték a Joshi Bharatot.


[miket nem kérdezel, ha' mittudomén :DD]

2008. dec. 29. 23:55
 2/6 A kérdező kommentje:
:) de komolyan!
2008. dec. 29. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Addig jutottam el,hogy:


Ha az egyesületből 6an nem kaptak oklevelet,és a többi kapott,akik 75 %-ot tesznek ki,akkor az a 6 aki nem kapott,az 25 %-ot tesz ki.Ezek alapján 18an kaptak oklevelet az egyesületből,és 24en voltak összesen.Ennek alapján 24 kaptak oklevelet is,18 abból egyesületes.Akkor 240en voltak összesen a versenyen.


Eddig jutottam el,utána az 1/8os részt nem birtam bocsi:D

2008. dec. 30. 02:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. dec. 30. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

jelöljük a résztvevők számát x-el

oklevelet kapott 0,1x

kockaforgató y

oklevelet kapottak 75%-a 0,75*0,1x

két egyenletet tudsz felírni:

1. y=1/8x

2. 0,75*0,1x=y-6


a 2.-ba y helyére beírod 1/8x-et:


0,75*0,1x=1/8x-6

0.075x=0,125x-6

75x=125x-6000

-50x=-6000

x=120

a versenyen 120-an vettek részt

2008. dec. 30. 14:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2009. febr. 19. 01:08