Fizika! Hogyan kell ezeket a feladatokat megoldani?


1.erő, gyorsulás, munka megvan adva a kérdés a test tömegét hogyan lehet kiszámítani?


2.domború lencsénél mi okozza a színi hibát?


3.hogy számítunk ki tömegközéppontot nem szabályos alakra?


4.teherautó sebességének kiszámítása ha egy ember üldözi és a kürt hangjának frekvenciáját tudjuk illetve a hang terjedési sebességét.



2023. máj. 11. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kettőt tudom:

1. F=m*a vagyis ebből m=F/a

2. Ugyanaz, ami a homorú lencsénél is. A különböző hullámhosszú, vagyis különböző színű fénysugarak máshogy törnek meg. Általában a vörös a legkevésbé, az ibolya a legjobban.

2023. máj. 12. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3. Osszuk fel kicsi darabokra, amiknek tudjuk hol a tömegközéppontja és mekkora a tömege, majd számítsuk a tömegközéppontok megfelelő koordinátáinak a tömegekkel súlyozott átlagát. Vagy integrálos-vektoros jelöléssel, ha minden pontban tudjuk a sűrűségét:

Rtkp = int(ρ*r*dv)/int(ρ*dv),

ahol ρ az alakzatod sűrűsége az r helyvektorral jellemzett pontban (az alakzaton kívül értelemszerűen 0).


4. Ez nem egészen világos. Például meg van adva, hogy honnét hallgatjuk a kürtöt? Amúgy a Doppler-effektusra keress rá.

2023. máj. 13. 15:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, így megleszek már!
2023. máj. 13. 19:01