Hogyan kell ezt a mértani sorozatot megcsinálni?

Egy mértani sorozat második tagja 3, a hatodik tagja 12. Mennyi S10?
2010. okt. 10. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A következő módon:

(b1 jelőlje a mértani sorozat első elemét(b2 a 2., b3 a 3. ...) q a kvócienst)


b2=3

b6=12 -> (1.) 3= b1*q

(2.) 12= b1*q^5 / (2.)-at osszuk (1.)-vel


4=q^4

gyök2=q


Sn=b1(q^n-1)/q-1


Helyettesíts be, b1= 3*gyök2/2


S10=(3*gyök2/2)*(gyök2^10-1)/gyök2-1 =...

2010. okt. 10. 11:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Leirom mégegyszer kicsit átláthatóbban, bocsi azt hittem marad a középre helyezés:


A következő módon:

(b1 jelőlje a mértani sorozat első elemét(b2 a 2., b3 a 3. ...) q a kvócienst)


b2=3

b6=12 ->

(1.) 3= b1*q

(2.) 12= b1*q^5


(2.)-at osszuk (1.)-vel


4=q^4

gyök2=q


Sn=b1(q^n-1)/q-1


Helyettesíts be, b1= 3*gyök2/2


S10=(3*gyök2/2)*(gyök2^10-1)/gyök2-1 =...

2010. okt. 10. 11:11