Sunstar kérdése:

Egy háromszög 4 cm-es oldalával szemben lévő szög 40 fokos, az oldalhoz tartozó súlyvonal 5 cm. Mekkora a másik két oldal hossza? még nem vettünk koordinátageometriát és szinusz koszinusz tétellel kéne megoldani


2023. máj. 8. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Koszinusztétel az ábrán látható háromszögekre:

16=a^2+b^2-2*a*b*cos40°

a^2=4+25-2*2*5*cos'fi'

b^2=4+25+2*2*5*cos'fi'

----------------------------


A 2. és 3. egyenletet összeadod, és behelyettesítesz az elsőbe.

...

2023. máj. 8. 11:57