Egy dobozban 5 piros és 10 fehér golyó van, 10-szer húzunk viszatevéssel?

Várhatóan hányszor fordul elő, hogy a kihúzott golyó színe megegyezik az előzőével?

2023. máj. 4. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Összeg várható értéke a várható értékek összege, így elég páronként kiszámolni az egyezés valószínűségét. A végső várható érték 14*[(1/3)^2+(2/3)^2]=70/9.
2023. máj. 4. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez azt jelentené, hogy várhatóan 8 egyezés lesz?
2023. máj. 4. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elírtam, valamiért azt hittem, 15-ot húzunk. 10 húzás esetében természetesen 9*5/9=5 lesz a várható érték.
2023. máj. 4. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Szép megoldás! Gratula!
2023. máj. 4. 17:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 5. 12:39