Várhatóan hányszor fordul elő, hogy a kihúzott golyó színe megegyezik az előzőével?2023. máj. 4. 11:22
1/5 anonim válasza:
Összeg várható értéke a várható értékek összege, így elég páronként kiszámolni az egyezés valószínűségét. A végső várható érték 14*[(1/3)^2+(2/3)^2]=70/9.
2/5 anonim válasza:
Ez azt jelentené, hogy várhatóan 8 egyezés lesz?
3/5 anonim válasza:
Elírtam, valamiért azt hittem, 15-ot húzunk. 10 húzás esetében természetesen 9*5/9=5 lesz a várható érték.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 5. 12:39