155,2 E Ft- 155.200 Ft-ot jelent?

2023. ápr. 30. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen
2023. ápr. 30. 21:47
 2/4 kiváncsimama válasza:

A 155,2 E Ft=(155,2*1000=155.200,- Ft

1, E Ft =1.000,- Ft


155, E Ft =155.000,- Ft

0,2E Ft = 200,- Ft

röviden: igen!

2023. ápr. 30. 21:55
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha én 155.200 Ft-tal szeretnék osztani de E Ft-ban vagyok elég ha úgy írom a számológépbe hogy 155,2 ?


Pl. 1.000.000 (E Ft) / 155,2 (E Ft) = 1.000.000 (E Ft)/ 155.200 ?

2023. ápr. 30. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha arra vagy kíváncsi, hogy egy bizonyos pénzösszeg egy másiknak hányszorosa, akkor, ha az osztandó E Ft-ban van, akkor az osztónak is E Ft-ban kell lenni. Például:

776000 Ft/155200 Ft=5, vagy, ha mindkettő E Ft-ban van:

776 E Ft/155,2 E Ft=5

„Pl. 1.000.000 (E Ft) / 155,2 (E Ft) = 1.000.000 (E Ft)/ 155.200 ?”

Így nem jó, mert 1000000 E Ft (egymillió E Ft)=1000000000 Ft (ezermillió Ft, vagy másképpen egymilliárd Ft), így lenne jó:

1.000.000 (E Ft) / 155,2 (E Ft) = 1.000.000.000 (Ft) / 155.200 Ft≈6443,3

2023. ápr. 30. 23:03