A 2023 számjegyei között pontosan egyszer szerepel a nulla hány olyan négyjegyű pozitív páratlan szám van amelyre ez a tulajdonság nem teljesül.

2023. ápr. 28. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az összes négyjegyű pozitív páratlan számok száma: 9*10*10*5=4500


Pontosan egyszer szerepel a 0:

2023, 2033, 2203, 2303, 3023, 3033, 3203, 3303

8 db


Amikre nem teljesül: 4500-8=4492 darab.

2023. ápr. 28. 08:57
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én egy picit túlbonyolítottam akkor.....
2023. ápr. 28. 08:58
 3/3 krwkco ***** válasza:
66%

"Nagyon köszönöm!"

Nem kellett volna. Ez a megoldás nem az igazi. Pl. 1001 is "olyan négyjegyű pozitív páratlan szám van amelyre ez a tulajdonság ... teljesül." Mármint, hogy "egyszer szerepel a nulla".

Az összes mégyjegyű páratlan számra valóban igaz, hogy 9*10*10*5=4500.

De teljesen hasonlóan azoknál a számoknál, ahol a feltétel

(1 db 0, páratlan, négyjegyű) teljesül:

- az utolsó helyen 5 számjegy lehet

- az elsőn 9.

- a második és harmadik hely közül az egyik 0, a másik 9 számjegy valamelyike.

2023. ápr. 28. 09:44