3,5 + 3,7 = 7,8


Két számot adtunk össze, mindkettőben volt 1-1 tizedesvessző, de összeadás során az eredményben már csak 1 maradt. Ezek összeadásnál kivonódnak?

Nem értem, mert ha 3 számot adok össze akkor is csak 1 tizedes vessző lesz az eredményben.


2023. ápr. 22. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudok jobbat: 1,4 + 2,6 = ?

1,4 + 2,6 = 4

El is tűnt mindkét vessző!


De van fordítva is: 7/2=3,5

Itt meg létrejött egy vessző a semmiből!


A vessző itt nem egy mennyiséget jelöl, ami megmaradna, hanem egy helyzetet.

Ott van az egész és a tört számok határa.

Ha a szám ennek a határnak a megfelelő oldalán helyezkedik el, akkor a vesszőt általában nem szoktuk kitenni.

2023. ápr. 22. 21:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami gyenge vicc akar lenni? Szerinted hány tiz. vesszó dukálna? Az összeadás eredménye egyébkéntt rossz, de többet nem segítek.
2023. ápr. 22. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez most vicc vagy a mai oktatás színvonalának a mélyrepülése?
2023. ápr. 23. 00:35