Matek házi feladat megoldásában kérek segítséget?


,,Három kosárba burgonyát tettek. Az első kosárba 10 kg-mal kevesebb, a második kosárba 25 kg-mal több burgonya van, mint a harmadikban. A második kosárból 15 kg-ot áttettek az elsőbe és 5 kg-ot a harmadikba, így mindháromban ugyanannyi burgonya lett. Eredetileg hány kg volt a harmadikban? Meg tudjuk-e oldani és, ha nem miért nem és hiányzik-e valamilyen adat?"


Megoldani kéne a feladatot (egyenletmegoldással), magyarázattal, mert ötletem nincs hogyan kéne megoldanom.



2023. márc. 29. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

első kosár x-10, második x+25, harmadik x

ha megcsinálod az átrakosgatást, akkor x-10+15, x+25-20 és x+5 lesz, ami rendezve mind x+5

na most azzal, hogy x+5=x+5=x+5 nem sokra mész, így nem lehet megoldani, mivel bármilyen x érték esetén igaz lesz, próbáld ki (x legyen 10-nél nagyobb, mert negatív krupli nem lehet, de amúgy minden másra működik)

2023. márc. 29. 21:38
 2/8 anonim ***** válasza:
illetve az x lehet 10 is, csak annál kevesebb nem
2023. márc. 29. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:

70 eredetileg

Kiszamolhatod:

Elso: 60 masodik: 95 harmadik:70

Pakolas utan: 1. 75 2. 75 3. 75

2023. márc. 30. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, mert nem csak 70-nel működik. Pl. nézzük meg ha a 3. kosár 20.

Eredetileg: 10, 45, 20

Pakolás után: 25, 25, 25


Vagy 30-nál:

Eredetileg: 20, 55, 30

Pakolás után: 35, 35, 35


Próbálgathatod még, működni fog és nyilván nem csak kerek számokkal, csak ezzel egyszerűbb volt számolni. Az első válaszomban levezettem miért.

2023. márc. 30. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 tudom amugy, műküdik bármelyikkel csak levezettem neki egyet hogy könnyebb legyen
2023. márc. 30. 18:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval az a feladat megoldása, hogy x>=10?
2023. márc. 30. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Igen
2023. márc. 30. 22:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2023. márc. 31. 12:55