A második osztályos gyéreken -házifeladatát valaki megtudja oldani ?


Ez nevetséges de kifogott a családon, fogalmam sincs hogyan magyarázzam el neki és hogy jó e egyáltalán ahogy megcsináltuk.


Egy csiga 18 -es gödörbe esik. Nappal 7 métert halad fel, éjjel 6 métert esik vissza. Hányadik napon ér fel a csiga ?



2023. márc. 29. 06:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Mert hogy csináltátok meg?

Komoly a gond, ha ez gondot okoz... Oké, hogy egy 2-os kicsinek gondot okoz, rendben, de hogy egy felnőtteknek, elvileg fizikai és szellemi erővel telve felnőtteknek is, az már elgondolkodtató...

2023. márc. 29. 06:40
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy hogy minden nap egy métert halad 18÷1=18 tehát a 18. Napon. Szerintem
2023. márc. 29. 06:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljes nap alatt egy métert halad, így 11 teljes nap alatti 11 métert tesz meg. A 12. nappal még megteszi a hátra lévő 7 métert.
2023. márc. 29. 06:45
 4/11 A kérdező kommentje:

Na ez závárt meg engem is hogy a tizenkedik napon ugye 7 méter van vissza akkor ha felmegy hetet már kint van a gödörből.

És ezt egy nyitott mondattal hogyan mutassam meg a gyereknek? Mert mi egyesével leírtuk hogy értse de egy egyenlettel kellene .

2023. márc. 29. 06:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

-18 + 7 + házikó(-6 + 7) = 0


pl.-.

2023. márc. 29. 07:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

18=(7-6)* 11+7

18=(7-6)* X+7

Ha igaz.

2023. márc. 29. 07:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról is van véleményem, aki ennek a problémának megoldását egy másodikos gyerektől nyitott mondattal kéri.
2023. márc. 29. 07:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen írom ide, de:


18=x-1+7


(x-1) napon keresztül 1 métert halad, az x. napon pedig 7 métert.


Ti csináltátok jól. Egy másodikos gyerekkel el kell játszatni! Nem nyitott mondatot kérni.


Az ilyenek szoktatják le a gyerekeket, majd a felnőtteket a gondolkodásról. Ha ez a cél, akkor sikeresen haladunk ez irányba.

2023. márc. 29. 08:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
12. napon 11napig 1 métert halad utána meg alvás előtt kijön, ez nem másodikos szint, egyismeretlenes egyenlet megoldás kell hozzá.
2023. márc. 29. 16:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnálatos hogy muszáj megcsinálni ezt egy gyerekkel mert különben hátrányba esik :(
2023. márc. 29. 16:19
1 2