Képernyőkép kérdése:

Hogy aránylik 45 39-hez? Úgy értem, hogyha az egyikből 45 darab van a másikból 39 darab akkor melyik hány százalék ha a kettő együtt 100%?

2023. márc. 22. 04:59
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

45/(45+39)*100%


39/(45+39)*100%

2023. márc. 22. 05:59
 2/2 anonim ***** válasza:

45+39 = x = 100%


x/100 = 1% = y


45/y = a 45 %-os aránya az egészben.


39/y = a 39%-os aránya az egészben.

2023. márc. 22. 06:25