Ez mégis mi? Holnap tz?

Figyelt kérdés

Adott egy ABCDparalelogramma. Határozd meg a következő

vektorműveletek végeredményeit!

a) BD + DC =

b) AB + AD =

c) AC - AB =

d) BC - CD =

e) AD + CB =


Hogy kell ezt megoldani?Mit kell egyáltalán vele csinálni?


2010. okt. 6. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
nem el tolni kell ezeket az oldalakat vagy mi:D?
2010. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na jó, segítek, de csak mert én is ezt tanulom most, csak én egyetemen. Vagyis nem ezt, sokkal szebb feladatokat, de lényegtelen.


én úgy rajzoltam fel, hogy a paralelogramma alsó két csúcsa A, B felső kettú C, D. Így van sorrendben, szóval:

CD

AB


Lényegtelen.


BD+DC=BC

Azért egyenlő BC vel, mert ez vektorok összeadása ugyebár. Ez azt jelenti, hogy a BD végpontjához (a kis nyilacskához) hozzárajzoljuk még a DC-t.


valahogy így o---->o---->

o=kezdőpont >=a vektor végpontja.

Most ez így detto egyenesben van, ami nem áll fenn a mi esetünkben, csak szemléltetem hogy a BD végéhez hozzárajzoltam a DC -t.

Akkor most a BD kezdőpontjától (o) húzok egy egyenest a DC végpontjához. Ez is egy vektor, aminek a kezdőpontja (o) a BD vektor kezdőpontja, végpontja a DC vektor végpontja. Vagyis van egy olyan vektorunk, ami B-ből C-be mutat. Jé, akkor ez a BC vektor!!!


A többi vektorösszeadást is így végezd el.


Vektor kivonása:


AC - AB = BC


Jé, pont ugyanaz mint az előző helyzetben, és ez is detto ugyanúgy szeli át a paralelogrammánkat.


Nos nézzük.

Az AC kezdőpontja az A végpontja a D.

Az AB kezdőpontja ugyanúgy az A, végpontja a B

Jegyezd meg azt, hogy ha ilyen alakban van felírva valami: AB akkor ebből az A a kezdőpont, a B a végpont.


Nos AC-AB


Itt azt kell csinálni, hogy az AB végpontjából az AC végpontjába húzunk egy vektort. Ennek a vektornak a kezdőpontja az AB végpontja (vagyis B), végpontja pedig az AC végpontja (Vagyis a C) Ergo BC az eredmény.


Kutasd fel a vektoroknál a könyvedet, ott biztos leírja hogy hogy van a vektor összeadás/kivonás ábrával szemléltetve.


A többi kivonásosdit se végzem el, gyakorolj, anélkül nem menne a holnap TZ.

2010. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na jó, csak mert lusta vagyok tanulni a holnapi ZH-ra, megrajzolom neked.

[link]

2010. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Sokat segítettél:)

2010. okt. 6. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!