Mi ezeknek a számoknak a legkisebb közös többszöröse? Hogy jött ki?

12;15 és 26;4
2010. okt. 6. 15:25
 1/6 anonim válasza:

Csinálsz egy prímtényezős felbontást:

12|2

6|2

3|3

1|

Szal így 12=2^2*3^1


15|3

5|5

1|

15=3^1*5^1


Összeírsz minden tényezőt, és mindegyiknek a legmagasabb hatványát veszed.

Így: 2^2*3^1*5^1



26|2

13|13

1|

26=2^1*13^1


4|2

2|2

1|

4=2^2

ennek pedig 2^2*13^1

2010. okt. 6. 15:49
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Űristen első, ránézel és látod, hogy 60 és 52.

Ha nem látod, akkor minden hiába.


Egyébként a nagyobbik számot elosztod a legnagyobb közös osztóval, aztán összeszorzod őket.

2010. okt. 6. 16:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok csak kíváncsi, hogy mennyi, hanem hogy hogy jött ki
2010. okt. 6. 16:15
 4/6 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak köszi, most már értem ;)
2010. okt. 6. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy leírtam

az első esetben 3 a közös többszörös, a 15-öt elosztotam 3-al, aztán összeszoroztam a 12-vel.

a második példa ugyanúgy, csak ott 2 a közös többszörös.


Persze lehet úgy is, mint az első mondta, az is jó, ha valakinek van annyi ideje :)

2010. okt. 6. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

már én is meghülyültem


a közös osztó helyett, közös többszöröst irtam

mindegy, felejtsd el

2010. okt. 6. 16:24