#oldódás, számítási feladat
2023. márc. 6. 10:24
1/2 anonim válasza:
A sűrűség nem tudom mihez kell, de én a következőképpen számoltam:
100cm³ víz, az 100 g.
A m/m%, az moa/mo, vagyis oldott anyag tömege/oldat tömege.
Ez jelen esetben x (HCl tömege)/(x+100)
Vagyis, x/(x+100)=0,39
Innen csak egyenletmegoldás. Beszorozzuk x+100-zal, kivonunk mindkét oldalból 0,39 x-et, azt kapjuk, hogy 0,61x=39, innen x=63,93g.
Ebből megkapjuk az anyagmennyiségét, ha elosztjuk a moláris tömeggel. 63,93/(35,5+1)=1,75 mol.
Innen már csak annyi a feladat, hogy beszorzod 24,5-tel, mert standard állapotban annyi egy mol gáz térfogata (ebben most nem vagyok egészen biztos, szóval ha ti mást tanultatok, akkor azt használd).
Így nekem a végeredmény 42,91 dm³