Valaki segítene légyszi? Egyszerűen nem értem hogy kellene...

[link]

2023. febr. 26. 19:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam hogy a gyalogosok 8óra alatt teszik meg a 40km-t (8*5km)
2023. febr. 26. 19:29
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Na, akkor az a) kérdésre válaszoltál is.

Vajon mennyi idő alatt teszik meg a kerékpárosok a 40 kilométert, ha 16 kilométert tesznek meg óránként? Ezt visszaszámolod a délután 5 órából, és készen vagy.

2023. febr. 26. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

gyalogos v=5 t=8 s=5*8=40

kerékpáros v=16 t=x s=40


40=16x

x=40/16=5/2


Az út 40km.

A kerékpárosoknak fél háromkor kell indulni.

2023. febr. 26. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
A kerékpárosok 2,5 óra alatt. Ők délután fél 3-kor induljanak el.
2023. febr. 26. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
A kerékpárosok, 2,54 óra alatt. És Délután 2 óra 25 perckor indulnak!
2023. febr. 27. 09:51
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 - Na!
2023. febr. 27. 11:51