Zsuzsi elolvasott egy könyvből 30 oldalt hétfőn. Kedden is elolvasott további oldalakat, a könyv 1/8-át. Szerdára csak 1/4 maradt a könyvből. Hány oldalas volt a könyv?
A megoldás 48, de meg is kell indokolni. Jó ez így indoklásnak?
30+1/8+1/4 = 1
30+1/8+2/8 = 1
30+3/8 = 1
30= 5/8
30 : 5 = 6
1/8 = 6
8/8 = 48
A könyv 48 oldalas volt.
2023. febr. 22. 18:00
1/2 anonim válasza:
Értem a levezetés mögötti gondolatmenetet, de ez ebben a formában teljesen rossz.
Így viszont már jó lesz; legyen a könyv x oldalas:
30 + x/8 + x/4 = x
30 + x/8 + 2x/8 = x
30 + 3x/8 = x
30 = 5x/8
30 : 5 = 6
x/8 = 6
8x/8 = x = 48
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. febr. 22. 18:25