Matematika, jó ez az indoklás?


Zsuzsi elolvasott egy könyvből 30 oldalt hétfőn. Kedden is elolvasott további oldalakat, a könyv 1/8-át. Szerdára csak 1/4 maradt a könyvből. Hány oldalas volt a könyv?

A megoldás 48, de meg is kell indokolni. Jó ez így indoklásnak?


30+1/8+1/4 = 1


30+1/8+2/8 = 1


30+3/8 = 1


30= 5/8


30 : 5 = 6


1/8 = 6


8/8 = 48


A könyv 48 oldalas volt.


2023. febr. 22. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Értem a levezetés mögötti gondolatmenetet, de ez ebben a formában teljesen rossz.


Így viszont már jó lesz; legyen a könyv x oldalas:


30 + x/8 + x/4 = x



30 + x/8 + 2x/8 = x



30 + 3x/8 = x



30 = 5x/8



30 : 5 = 6



x/8 = 6



8x/8 = x = 48

2023. febr. 22. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. febr. 22. 18:25