Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy gráf és egy élhalmaz...

Egy gráf és egy élhalmaz metszete gráfot ad eredményül, vagy pedig egy élhalmazt?

Figyelt kérdés

Ha van egy élhalmazom, mondjuk Ei, amikben különböző élek vannak.

Illetve van egy G gráfom, ugye ennek a G gráfnak ekkor van egy V csúcshalmaza és egy E élhalmaza, azaz van neki valamennyi csúcsa és valamennyi éle.


Ha veszem a G gráf és az Ei élhalmaz metszetét, akkor eredményül egy élhalmazt kapok amiben olyan élek vannak ami mind az Ei élhalmazban, mind a G gráf E élhalmazában benne voltak?


Vagy pedig egy gráfot fogok kapni, aminek a csúcshalmaza ugyanaz, mint a G gráf csúcshalmaza, míg az élhalmaza olyan, hogy olyan élek vannak benne ami mind az Ei élhalmazban, mind a G gráf E élhalmazában benne voltak?



2023. febr. 14. 07:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
van amikor kijön és feszítő erdejét adja*
2023. febr. 14. 09:06
 12/19 anonim ***** válasza:
A feszítőfa speciális feszítőerdő, aminek csak egy komponense van.
2023. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igaz, csak abban az esetben amikor én feszítőfát kaptam, akkor úgy is felfoghatom, hogy az igazából feszítő erdő, egy egy komponensű feszítő erdő és így igazzá válik?
2023. febr. 14. 09:15
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem erről van szó.


Az előadó nem tart konzultációt? Ott rá lehetne kérdezni erre a metszet dologra.

2023. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem megértettem, köszönöm szépen.


Sajnos nem, mivel a tárgyból már 2 alkalommal elcsúsztam + még volt egy passzív félévem is azóta. A tárgy azóta megváltozott, de nekem meg van a régiből az aláírásom, így vizsgáznom még a régiből kell, de azt a régi tárgyat már nem tanítják, illetve nincs is belőle órám, csak vizsgám lesz.

2023. febr. 14. 09:21
 16/19 anonim ***** válasza:
Hűha!
2023. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Annyit még nem teljesen értek, hogy:

"A feszítőfa speciális feszítőerdő, aminek csak egy komponense van."


Ez hogy lehetséges?

Én úgy tudtam, hogy a fa az egy olyan gráf ami körmentes és összefüggő, míg az erdő az pedig egy olyan gráf ami körmentes, de nem összefüggő.


Egy erdőnek hogy lehet 1 komponense? Ekkor nem mond ellent a definíciónak? Mert ha 1 komponense van akkor összefüggő és egy erdő pedig egy nem összefüggő körmentes gráf.

2023. febr. 14. 09:29
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az erdő egyik definíciója az, hogy körmentes egyszerű gráf.

( [link]


A fa egyik definíciója: körmentes, összefüggő, egyszerű gráf.

( [link]


Azt is lehet mondani, hogy a fa összefüggő erdő, vagy azt, hogy a fa egykomponensű erdő.

2023. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Rendben, így már értem, köszönöm.
2023. febr. 14. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!