2023. febr. 6. 19:54
1/4 anonim válasza:
h + t + v = 2
h = 0,16 * 2 = 0,32
v = t / 20
innen lehet tovább számolni
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Innen már menni fog.
2023. febr. 6. 20:19
3/4 anonim válasza:
Van összesen 200 dkg tömegünk amit 3 tárgy alkot: hegedű, vonó, tok.
A hegedű a teljes tömeg 16%-a = 32 dkg, marad 168 dkg.
"A tok tömegének huszadrésze a vonó tömege." -> Tehát a tok 20x, a vonó 1x dkg.
21x = 168
x = 8
A tok 20x, tehát 20*8 = 160 dkg.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. febr. 6. 20:25