Az öcsém hegedűje tokkal,vonóval 2 kg. A hegedű nettó tömege ennek 16%-a. A tok tömegének huszadrésze a vonó tömege. Hány dkg a hegedű tokja? Ehhez a feladathoz szeretnék kérni segítséget.

2023. febr. 6. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

h + t + v = 2

h = 0,16 * 2 = 0,32

v = t / 20

innen lehet tovább számolni

2023. febr. 6. 20:16
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Innen már menni fog.
2023. febr. 6. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Van összesen 200 dkg tömegünk amit 3 tárgy alkot: hegedű, vonó, tok.

A hegedű a teljes tömeg 16%-a = 32 dkg, marad 168 dkg.

"A tok tömegének huszadrésze a vonó tömege." -> Tehát a tok 20x, a vonó 1x dkg.

21x = 168

x = 8

A tok 20x, tehát 20*8 = 160 dkg.

2023. febr. 6. 20:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. febr. 6. 20:25