Kémiára csoportmunkában prezentációt készítettünk.A diák ötödét Gerzson,a maradék 3/4-dét Rita csinálta,így nekem csak 3 diát kellett elkészítenem. Ki hány diát készített? Hány diából áll összesen a prezentáció? Ehhez a feladathoz kérnék segítséget.

2023. febr. 6. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

x/5+3/4x+3=x


Meg tudod oldani az egyenletet?

2023. febr. 6. 17:24
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 4x/20+3x/20+ 60/20= 20/20 ezután beszoroztam 20-szal. Lett 4x+15x+60=20 / öv

19x+60=20/60

19x= -40 / osztok 19

x= -2,1 Ez jó?

2023. febr. 6. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs! nem jó, mert a maradék 3/4-ét csinálta Rita, így:


x/5+3/4*4x/5+3=x

x/5+12x/20+3=x

4x+12x+60=20x

4x=60

x=15


Gerzson: 3

Rita: 3/4*12=9

Én: 3

2023. febr. 6. 18:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2023. febr. 6. 19:43