Sose voltam jó matekból ezért megköszönöm ha valaki kisegít…


Ugyanez érdekelne ezekkel a számokkal a kérdésben feltetten kívül:


- ha 10/9 szer jön be

- ha 10/6 szor jön be

- ha 10/3 szor jön be


A segítséget előre is köszönöm!



2023. jan. 30. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
10/7 ≈ 1,43; ekkor vagy nullán, tehát ennél nagyobb nyereményszorzó (odds) kell.
2023. jan. 30. 08:35
 2/6 A kérdező kommentje:
Le tudnád írni hogy ezt hogy kell kiszámolni? És akkor megcsinálom a többire is. :)
2023. jan. 30. 09:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja most nézem hogy egy egyszerű osztást csináltàl?! :D ennyi lenne a kiszámolása? Az szuper! Akkor köszönöm!
2023. jan. 30. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kifejtve.

X a tét és k a szorzó.

7-szer megnyered a fogadást, ennyi fizet, de mind a 10 esetben be kell adni a tétet.


De azt akarod, hogy pluszban legyél:

7*X*k - 10*X >=0


X kiesik.

7k - 10 >=0

k = 10/7

2023. jan. 30. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Legyen a nyerés valószínűsége "p". Ha 10-bol 7-szer nyersz akkor p=7/10


A feltett összeg X, a nyeremény esetén a szorzó K.

Ez azt jelenti hogy p valószínűséggel nyersz K*X összeget és 1-p valószínűséggel veszítesz X összeget.


A nyereményed várható értéke:

p*K*X-(1-p)*X


Ha azt akarod hogy ez pozitív legyen:

p*K*X-(1-p)*X>0

amiből:

K>(1-p)/p


Tehát ha 10-bol 7-szer nyersz, akkor K > (3/10)/(7/10)


K>(3/7) szorzó szükséges hogy hosszú távon nyereséges legyél

2023. jan. 31. 01:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Kis korrekció:)


A nyereményed várható értéke nem elég ha pozitív, hanem nagyobb kell legyen mint az eredetileg feltett összeg:

p*K*X-(1-p)*X>X

p*K-(1-p)>1


K>(2-p)/p


tehát p=7/10-re helyesen:


K > 13/7

2023. jan. 31. 01:58