Egy könyvtárban 11040 db idegennyelvű könyv van, ami az anyanyelvű könyvek 15%-a. Hány kötetes a könyvtár és milyen példányszámú az anyanyelvű állomány? ehhez a feladathoz szeretnék kérni segítséget.

2023. jan. 25. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

X db anyanyelvű könyv van.

X 15%-a az idegennyelvű állomány, ami 11040 db.

A százalékot úgy "váltjuk át" normális számra, hogy elosztjuk 100-zal, tehát 15% az valaminek a 0,15-e.


Tehát x*0,15 = 11040.


Innen menni fog?:)

2023. jan. 25. 16:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Igen, azt hiszem menni fog. Tehát akkor a 11040 / 0,15= 73600 ennyi lenne a könyv. Majd a 11040- 73600 = 66540 db az anyanyelvű? Így jó lenne?
2023. jan. 25. 17:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs... fordítva.... 73600-11040= 62560 az előbbit rosszul írtam. :(
2023. jan. 25. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kivonni, hiszen eleve az anyanyelvű könyvek számát jelzi az x. Simán 73600 a megoldás.
2023. jan. 25. 20:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen! :)
2023. jan. 25. 20:49