2023. jan. 25. 16:55
1/5 anonim válasza:
X db anyanyelvű könyv van.
X 15%-a az idegennyelvű állomány, ami 11040 db.
A százalékot úgy "váltjuk át" normális számra, hogy elosztjuk 100-zal, tehát 15% az valaminek a 0,15-e.
Tehát x*0,15 = 11040.
Innen menni fog?:)
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Igen, azt hiszem menni fog. Tehát akkor a 11040 / 0,15= 73600 ennyi lenne a könyv. Majd a 11040- 73600 = 66540 db az anyanyelvű? Így jó lenne?
2023. jan. 25. 17:24
3/5 A kérdező kommentje:
Bocs... fordítva.... 73600-11040= 62560 az előbbit rosszul írtam. :(
2023. jan. 25. 17:28
4/5 anonim válasza:
Nem kell kivonni, hiszen eleve az anyanyelvű könyvek számát jelzi az x. Simán 73600 a megoldás.
5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen! :)
2023. jan. 25. 20:49