Az eladásra szánt pulykák átlagos tömege 12 kg, a szórása 2,5 kg. Hány kg alatti az állomány alsó 5%-a és hány kg feletti az állomány fölső 5%-a?

Köszönöm a segítséged!

2022. dec. 5. 00:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

z-táblázat szerint 5%-hoz, táblázatban 0,95-höz 1,65 tartozik.


Táblázat: [link]


1,65=(x-12)/2,5

x=16,125kg felső határ


Mivel a normál eloszlás szimmetrikus józan paraszti ésszel belátható, hogy a alsó határ annyival kevesebb mint amennyivel a felső határ több


Mennyivel több a felső határ: 16,125-12=4,125


Tehát az alsó határ 12-4,125= 7,875



16,125 kg felett és 7,875 kg alatt lesznek.


Remélem jól gondoltam végig.

2022. dec. 5. 09:19