Köszönöm a segítséged!2022. dec. 5. 00:40
1/1 anonim válasza:
z-táblázat szerint 5%-hoz, táblázatban 0,95-höz 1,65 tartozik.
Táblázat: [link]
1,65=(x-12)/2,5
x=16,125kg felső határ
Mivel a normál eloszlás szimmetrikus józan paraszti ésszel belátható, hogy a alsó határ annyival kevesebb mint amennyivel a felső határ több
Mennyivel több a felső határ: 16,125-12=4,125
Tehát az alsó határ 12-4,125= 7,875
16,125 kg felett és 7,875 kg alatt lesznek.
Remélem jól gondoltam végig.