Matek kör szektor kerület/terület számítás?


1,Számítsa ki az adott középponti szögekhez és sugarakhoz tartozó szektor kerületét és területét!


a= 7*π/8

r= 9cm


2,Adja meg a következő szögek radián alakját fokalakban!


a=82°15'


3, Számítsa ki az adott középponti szögekhez tartozó,,i" ív hosszát!


a=4*π/3

r=5.6cm


És bocsi ha kicsit rossz a feladat leírása, angolul vannak a kérdések és Google fordítóval fordítottam.



2023. jan. 15. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A szektor magyarul körcikk.


A körcikk ívhossza: i = 2*r*π*Ł/360°, ahol Ł a középponti szög, fokban. Érdemesebb ezt a képletet megjegyezni, mert a középponti szög jellemzően fokban van megadva. Esetünkben érdemes átváltani a radiánt fokba, ehhez azt kell tudnunk, hogy π=180°, így 7*π/8 = 7*180°/8 = 157,5°, innen egyszerű behelyettesítés. Illetve a kerülethez még hozzátartozik a két sugár is, tehát ha megvan az ívhossz, akkor még két sugarat hozzá kell adnod.


A körcikk területe: T = r^2*pi*Ł/360, ahol az Ł fokban van, itt is csak egyszerűen behelyettesítesz.


A 3-as ugyanez, csak más adatokkal.


2. Azt tudjuk még mindig, hogy π = 180°, ebből egyenes arányossággal meg lehet kapni a szöget, de előbb át kell váltanunk a fok-szögpercet tizedfokra; tudjuk, hogy 1°=60', itt osztunk 4-gyel: 0,25°=15', tehát 82°15'=82,25°. Innen:


π = 180° , osztunk 180-nal:

π/180 = 1° , szorzunk 82,25-dal:

π/180 * (82,25) = 82,25°.


Innen egyébként az látszik, hogy a radián és a fok váltószáma π/180, ennyivel kell csak szoroznunk a fokot, hogy radiánban kapjuk meg az eredményt (visszafelé pedig osztani kell vele), de ha ez nem jut eszünkbe, akkor a fenti egyenes arányosságos számítás mindig működik.

2023. jan. 15. 14:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Másoltad volna inkább angolul...


1,

K = 2*r + a*r = ... (Tessék helyettesíteni!)

T = π*r²*a/(2*π) = a*r²/2 = ... (Tessék helyettesíteni!)


2, Gondolom, az akar lenni, hogy váltsd át radiánba. Ez két szorzás, és egy összeadás, mert a ° az π/180-nal szoroz, a ' pedig π/(180*60)-nal, a 82° és a 15' meg össze van advs.


3,

i = a*r = ... (Tessék helyettesíteni!)

2023. jan. 15. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne magold be a képletet!

[link]

2023. jan. 19. 00:48