Meg tudnátok oldani nekem ezt a feladatot?

Ha nagyon sok kétgyermekes család közül véletlenszerűen választunk egyet, és megtudjuk, hogy legalább az egyik gyermek leány, mennyi akkor annak a valószínűsége, hogy van fiú is a családban?
2023. jan. 10. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
2023. jan. 10. 16:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönööm! Ha van időd, le tudnád vezetni nekem? Nem értem, hogyan jött ki.
2023. jan. 10. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokasági adatokból, megoszlásokból kiindulva lehet meghatározni a kért valószínűséget.

Az "elég sok" kifejezés azt jelentheti, hogy a mintaarányok illeszkednek a sokasági arányokra.

2023. jan. 10. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:

B:= van lány P(B)=3/4

A:= van fiú P(A)=3/4

AB:= van fiú is és lány is P(AB)=1/2

P(A|B)=P(AB)/P(B)=(1/2)/(3/4)=2/3

2023. jan. 10. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:

De lehet így is:

A lányt tartalmazó családok száma 3 (ll, lf, fl).

Ezek közül fiút tartalmazó családok száma 2.

A valószínűség 2/3.

2023. jan. 11. 10:07