Kémia házi (számítási feladat,le is kell vezetni a megoldást,hogy hogyan számoltad ki!) Telített-e a 20 Celsiusfok-os 22 tömeg%-os (kálium-klorid) oldat, ha ezen a hőfokon 100g víz 34g anyagot képes feloldani?

Előre is köszönöm:)

2022. dec. 14. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Nem, mert csak a 25,3%-os oldat lenne telített. Egyszerű osztást és százalékra váltást kell végezni.
2022. dec. 14. 09:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tömény oldat:

m_oldoszer = 100 g

m_oldott_anyag = 34 g

m_oldat = 100 + 34 = 134 g


tömeg% = 34 / 134 * 100 = 25,37%


22 tömeg%-os nem telített

2022. dec. 14. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:

"(számítási feladat,le is kell vezetni a megoldást,hogy hogyan számoltad ki!) "

Nem fogunk helyetted házit csinálni.

2022. dec. 17. 16:18