Egy sertéstelepen a három hónapos malacok átlagos tömege 35 kg, normális eloszlású 6 kg szórással. Véletlenszerűen kiválasztva egy malacot, mi az esélye, hogy annak tömege 36 és 37 kg közé fog esni?

köszönöm a segítséged!

2022. dec. 6. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

z = (36 - 35) / 6 = 0,16


z = (37 - 35) / 6 = 0,33


P(36 < X < 37) = P(0,16 < Z < 0,33)


P(0,16 < Z < 0,33) = P(Z < 0,33) - P(Z < 0,16)


P(0,16 < Z < 0,33) = (1 - 0,5634) - (1 - 0,6293) = 0,0659



Remélem jól számoltam ki.

2022. dec. 7. 08:47
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2022. dec. 19. 22:35