Két szám legkisebb közös többszöröse 48, legnagyobb közös osztója a 6. Melyik ez a két szám?

2022. dec. 5. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a legnagyobb közös osztót és a legkisebb közös többszöröst összeszorzod, a két szám szorzatát kapod. Vagyos a*b = 288. 48 és 6 egy jó megoldás.
2022. dec. 5. 22:19
 2/3 krwkco ***** válasza:

A prímtényezős felbontásuk közös része pontosan 6=2*3

Az a rész, ami nem közös a 48/6=8=2*2*2.

Ez utóbbit úgy kell kiosztani a két szám között, hogy ne növelje a közös részeket. A további 2-es prímtényezóket csak az egyik kaphatja meg, különben nőne a közös rész és ezzel a közös osztó.

Ezért az egyetlen megfelelő számpár a 2*3=6 és 2*3*2*2*2=48.

2022. dec. 5. 23:49
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2022. dec. 7. 16:20