Egy vizsgált pálinkaminta 40 térfogatszázalék alkoholt tartalmaz. (Az etil-alkohol összegképlete C2H6O, sűrűsége 0,78 g/cm3)

a) Hány cm3 tiszta alkoholt tartalmaz 0,5 dl pálinka?

b) Ez hány gramm alkoholnak felel meg?

c) Mekkora ennek a pálinkának az anyagmennyiség-koncentrációja?



2022. dec. 5. 11:17
 1/2 Z003 ***** válasza:
100%
Hol akadtál el?
2022. dec. 5. 15:36
 2/2 anonim ***** válasza:

a,


v_tiszta_alkohol = 0,5 * 40/100 = 0,2 dl = 20 cm3


b,


m = 20 * 0,78 = 15,6 g


c,


n = 15,6 / 46,07 = 0,34 mol (etil-alkohol moláris tömege 46,07 g/mol)


V = 0,5 dl = 0,05 dm3


c = 0,34 / 0,05 = 6,8 mol/dm3



Remélem nem számoltam el sehol se és jól gondoltam végig

2022. dec. 5. 16:34